IV Gminny Konkurs Plastyczno - Literacki „Baśnie, wiersze i bajeczki malowane przez dziateczki”

W naszej szkole po raz czwarty odbył się Gminny Konkurs Plastyczno - Literacki „Baśnie, wiersze i bajeczki malowane przez dziateczki”. W tym roku dzieci wykonały ilustrację do wiersza Władysława Broniewskiego „W parku” lub utworu Jana Kasperkowiaka „Mali strażnicy przyrody”. Na konkurs dostarczono 71 prac z przedszkoli oraz szkół podstawowych z  terenu Gminy Bukowina Tatrzańska. Placówki, które wzięły udział w konkursie to: Przedszkole Samorządowe z Jurgowa, SP z Rzepisk, SP z Brzegów, SP nr 1 z Czarnej Góry (Zagóry), SP nr 2 z Czarnej Góry, SP z Leśnicy – Gronia, SP z Bukowiny Tatrzańskiej.

Głównymi sponsorami konkursu byli: Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA,
GS Bukowina Tatrzańska, Terma Bania, EDULANDIA, GRAND Tatry, Sylwia Kalata, Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. Michaliny Ćwiżewiczowej.

Jury w składzie: pani Elżbieta Hodorowicz - Salach (dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA), pani Anna Furczoń (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej), pani Alicja Wierzbanowska (przedstawiciel Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”) oraz pani Dorota Sztokfisz (nauczyciel, plastyk, muzyk) oceniało prace dzieci w wieku od 4 do 9 lat w 6 kategoriach wiekowych. Przy ocenie prac jury brało pod uwagę:

• zgodność tematyki wykonanej pracy z podanymi wierszami oraz regulaminem,
  • samodzielność wykonania pracy,
  • pomysłowość oraz oryginalność ujęcia tematu,
  • estetykę wykonania pracy,
  • różnorodność wykorzystanych materiałów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ciekawych pomysłów oraz zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Agnieszka Babiarz, Maria Bryja, Malgorzata Matys