Na lekcjach j. polskiego w klasach V poznajemy Afrykę

Na języku polskim uczniowie klas V realizowali w ramach programu HUMINE projekt edukacyjny związany z powieścią Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”. Uczniowie, zainspirowani przygodami Stasia i Nel, odkrywali tajemnice Afryki. Poszukiwali informacji na temat egzotycznych roślin i zwierząt, warunków klimatycznych, rdzennej ludności Afryki oraz odbyli wycieczkę wzdłuż Nilu śladami głównych bohaterów.

Praca nad projektem trwała miesiąc. Uczniowie pracowali w grupach zadaniowych, a efekty swoich poszukiwań zaprezentowali w dowolnej formie podczas kilkuminutowych, perfekcyjnie przygotowanych wystąpień. Niektórzy uczniowie wcielając się w postać Stasia i Nel,  odgrywali scenki
z lektury i opowiadali swoje przygody słuchaczom. Powstały bardzo ciekawe plakaty, mapy i prezentacje multimedialne.

Dodatkową atrakcją były przepyszne nagrody za udzielenie poprawnej odpowiedzi, przygotowane przez członków grup zadaniowych.

Nauczyciele: Maria Bryja, Beata Koszut