Wdrożenie laboratorium STEAM

15 lutego trzynaścioro nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w szkoleniu wdrożeniowym laboratorium STEAM. STEAM jest metodą pracy projektowej łączącą pięć bloków tematycznych: naukę (S), technologię (T), inżynierię (E), sztukę (A) i matematykę (M).

Dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie HUMINE na wyposażeniu szkoły pojawiły się: zestawy konstrukcyjne SkriKity, roboty edukacyjne SkriBoty, drukarka 3D.

By można ich użyć podczas zajęć z uczniami, konieczne było przeprowadzenie szkolenia wdrożeniowego. Pierwsze konstrukcje zostały zbudowane, pierwsze roboty złożone, pierwszy wydruk 3D wykonany.

Już wkrótce elementy zestawu trafią w ręce uczniów. Zachęcamy do śledzenia projektów STEAM realizowanych w szkole i opisywanych na naszej stronie internetowej.