„Kamienie na szaniec” i zestawy SkriKit

22 lutego uczniowie klasy VIIa zmierzyli się z zadaniem konstrukcyjnym dotyczącym lektury A.Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Najpierw wylosowali słowo, które musieli powiązać z treścią powieści. Następnie przystąpili do tworzenia konstrukcji, które obrazowały wylosowane pojęcia. Na szkolnych ławkach pojawiły się: znak Polski Walczącej, budynek Liceum im. Stefana Batorego, tramwaj „0”, więźniarka, sklep mięsny, kino, pistolet, most i czołg.

Dzięki zestawom SkriKit uczniowie rozwijają nie tylko umiejętności manualne, ale także myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Własnoręczne budowanie konstrukcji pozytywnie wpływa na rozwój koncentracji, zdolności organizacji miejsca pracy, planowania oraz wykorzystania różnego rodzaju połączeń w praktyce.