Szkolne zawody w narciarstwie biegowym

26 stycznia 2023 roku odbyły się kolejne szkolne zawody w narciarstwie klasycznym. Uczniowie naszej szkoły, łącznie 47 zawodników, ponownie zagościli w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Szkolny wyjazd na trasy biegowe Jankulakowskiego Wierchu ma przede wszystkim charakter rekreacyjny, a celem jest popularyzacja narciarstwa biegowego. W związku z tym na dalszy plan zeszła rywalizacja sportowa. 

Imprezę zapoczątkowało uroczyste rozpoczęcie na hali sportowej. Następnie  zawodnicy, po przybyciu  na miejsce, mieli czas, aby podszkolić swoje umiejętności i technikę. Rozgrzani i przygotowani mogli przystąpić do biegu indywidualnego na czas  w czterech kategoriach wiekowych. Wysiłek po biegu rekompensowała ciepła herbata i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Posiłek został zorganizowany przez nieocenioną Radę Rodziców.  Patronatem  generalnym  i sponsorem głównym  zawodów jest Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA, który ufundował cenne nagrody dla wszystkich uczestników i  uczniów, którzy pomagali przy organizacji zawodów. Zakończenie zawodów i dekoracja  odbyły się w plenerze.  Medale, ufundowane przez Fundację Bukovina i Radę Rodziców, otrzymał każdy uczestnik zawodów. Wszyscy obecni w tym dniu zostali zwycięzcami, ponieważ spędziliśmy ten czas razem na wspólnej zabawie.  

Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wsparli nasze szkolne zawody i  przyczynili się do ich sprawnego i bezpiecznego  przeprowadzenia. Szczególne podziękowania organizator kieruje do rodziców: pani Agnieszki Galicy i pana Andrzeja Głoda, którzy byli z nami i fizycznie podjęli trud przeprowadzenia zawodów. Warto również zaznaczyć, że w tym roku organizator  przy wsparciu finansowym Rady Rodziców zabezpieczył biegówki dla każdego uczestnika, wypożyczając dodatkowy sprzęt.  Uczniowie, którzy zajęli 1. i 2. miejsca w swojej kategorii wiekowej reprezentować będą szkołę w gminnych zawodach, natomiast miejsce 3. gwarantuje statut zawodnika rezerwowego. Szkoła po zawodach wypożyczyła zainteresowanym uczniom  sprzęt, aby mogli trenować  już w okresie ferii  i  odpowiednio przygotować się do gminnych zawodów w narciarstwie biegowym.

Wyniki:

Grupa I

  1. Maria Głód    2. Magdalena Pradziad
  2. Filip Majerczyk 2. Gracjan Ogórek           3. Jan Buńda

Grupa II

  1. Emilia Pawlikowska 2. Ewa Kramarz         3. Amelia Budz
  2. Jakub Majerczyk      2. Aleksander Para     3. Szymon Szostak

Grupa III

  1. Rozalia Haładyna   2. Katarzyna Buńda      3. Wiktoria Migiel
  2. Michał Tomala       2. Patryk Wróbel          3. Jan Kowalczyk

Grupa IV

  1. Weronika Dziedzic    2. Gabriela Dyrczoń    3. Katarzyna Martinczak
  2. Krystian Chowaniec    2. Adam Budz              3. Bartłomiej Pradziad