Dzień Gramatyki

W czwartek, 2 marca 2023 r., uczniowie klas 1 – 8 świętowali Dzień Gramatyki. W klasach 1 – 3 odbyły się lekcje, podczas których do mistrzowskiego opanowania zawiłości polskiej gramatyki  wykorzystane zostały tablice interaktywne oraz komputery w pracowni informatycznej.

Starsi uczniowie swoje zmagania z gramatyką języka polskiego oraz języka angielskiego stoczyli podczas przerw na szkolnych korytarzach. Czekały na nich tradycyjne gry planszowe, szarady i zgadywanki, a także zadania, których rozwiązanie możliwe było tylko z wykorzystaniem zasobów Internetu oraz kodów QR.

W sali informatycznej na uczniów czekały zadania z  gramatyką języka niemieckiego, której zrozumienie ułatwiały roboty, zakupione z programów HUMINE oraz Laboratoria Przyszłości.