Nowości wydawnicze - realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W naszej szkole realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Jego główny cel to zwiększenie atrakcyjności księgozbioru bibliotek szkolnych oraz rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w listopadzie 2022 r. do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze. Nasz księgozbiór został wzbogacony o 426 woluminów.

W ramach dotacji do szkolnej biblioteki zakupiliśmy także: dwa wiszące  regały ekspozycyjne,  3 regały-półki na książki, dwa stolik i krzesełka do nich dla najmłodszych czytelników, węża-siedzisko, materiały piśmienne i dekoracyjne oraz książki przeznaczone na nagrody dla naszych czytelników.

Przez cały rok szkolny uczniowie  uczestniczą w różnorodnych projektach edukacyjnych i wydarzeniach promujących czytanie oraz zgłaszają swoje propozycje zakupu książek.

Każdy czytelnik znajdzie na naszych półkach coś dla siebie.

Zapraszamy.

Nauczyciele bibliotekarze.