Udział klasy IIb w konkursie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

W tym roku szkolnym klasa IIb pod kierunkiem wychowawcy, pani Małgorzaty Stachoń, wzięła udział w XV edycji (2022/2023) ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W ramach programu uczniowie uczyli się zasad ochrony środowiska, szacunku do roślin i zwierząt, zasad segregacji odpadów i recyklingu, właściwego odżywiania, gospodarowania pieniędzmi czy aktywnego spędzania czasu w zgodzie z naturą. Dowiedzieli się również, skąd się biorą zmiany klimatyczne i jaki mają wpływ na naszą planetę.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych o tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. W tym roku przyjął on nową formułę, a mianowicie opierał się na realizacji misji. W związku z tym całość materiałów edukacyjnych została podzielona na 4 kategorie:

- „Misja Szkoła. Na tropie zmian klimatycznych”,

- „Misja Dom. Na tropie ekonawyków”,

- „Misja Sklep. Na tropie mądrych zakupów”,

- „Misja Las. Na tropie roślin i zwierząt”.

Każdy uczeń otrzymał Identyfikator „Kubusiowego Przyjaciela Natury”, w którym zawarte były zadania i zabawy, a także miejsca do kolekcjonowania zrealizowanych misji. Dzieci miały do dyspozycji także karty pracy oraz materiały multimedialne takie jak audiobooki, filmy, piosenki i bajki.

Po zrealizowaniu wszystkich zadań nauczyciel koordynujący dokonał ewaluacji programu. Szkoła otrzymała prawo posługiwania się specjalnym CERTYFIKATEM potwierdzającym przyznanie tytułu „KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY”. Każdy uczestnik otrzymał DYPLOM przyznający tytuł „Kubusiowego Przyjaciela Natury”.

 

M. Stachoń