Światowy Dzień Ziemi w działaniu

21 kwietnia br. cała społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody światowego Dnia Ziemi. Podobnie jak w latach poprzednich, również tym razem zrobiliśmy to nie teoretycznie, ale czynnie, praktycznie.

W piątek wyszliśmy na teren naszej miejscowości, by posprzątać nasze najbliższe otoczenie. Sprzątali wszyscy – od najmniejszych przedszkolaków do najstarszych – ósmoklasistów. Choć nie zawsze i nie każdy z nas czuje się odpowiedzialny za wszędobylskie śmieci, choć niejednokrotnie złości nas, że ktoś bezrefleksyjnie, bezmyślnie rzuca odpady tam, gdzie stoi, tam, gdzie mu akurat wygodnie, to w poczuciu współodpowiedzialności za estetykę naszej wsi, zdrowie naszej planety, przywdzialiśmy rękawice, chwyciliśmy worki i doprowadziliśmy otoczenie do porządku. Bardzo byśmy chcieli, by z każdą następną akcją nie było aż tylu zapełnionych worków i by kiedyś akcje sprzątania stały się niepotrzebne.

Po kilku godzinach wysiłku fizycznego podsumowaliśmy sprzątanie integracją klasową. Młodsi uczniowie otrzymali od Pana Wójta słodki upominek, a starsi biesiadowali przy ogniskach, piekąc kiełbaski, które również zapewnił nam Pan Wójt i które mimo piątku, smakowały wybornie, pewnie dlatego, że Ksiądz Proboszcz udzielił nam w tym dniu dyspensy.

 

Chcielibyśmy zaapelować do wszystkich – dbajmy o swoje otoczenie nie tylko od święta, nie tylko akcyjnie, a na co dzień!