Branżowe Symulacje Biznesowe - REVAS

Uczniowie klas siódmych oraz ósmych od lutego mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości - Branżowych Symulacji Biznesowych. Zajęcia odbywają się pod okiem nauczycieli, którzy zdobyli umiejętności oraz kwalifikacje podczas praktycznych warsztatów z trenerami REVAS.

Symulacje dają możliwość wirtualnego zarządzania własną firmą. Pozwalają na podejmowanie realistycznych biznesowych decyzji, wcielając się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę produkcyjną lub usługową: salon kosmetyczny, warsztat samochodowy, hotel, sklepik szkolny, firmę transportową, biuro rachunkowe, biuro podróży, firmę remontową. Uczniowie współzawodniczą ze sobą na wirtualnym rynku, aby przekonać się, jak konkurencja wpływa na prowadzenie działalności. Podczas zajęć rozwijają kompetencje społeczne w zakresie przedsiębiorczości i prowadzenia firmy, doskonalą umiejętność współpracy w zespole, uczą się kreatywności i innowacji przy zakładaniu swojej własnej działalności.

Małgorzata Budz, Michał Lichosyt–Ogrodny