Kampania Kolejowe ABC

14 kwietnia 2023 roku Zespół Kolejowego ABC odwiedził naszą szkołę i przeprowadził zajęcia w klasach 1-3.

Na początku uczniowie przywitali się z bohaterem Kampanii Kolejowe ABC - nosorożcem Rogatkiem. Podczas wspólnego rozwiązywania zadań interaktywnych dzieci poznały różne sposoby zakupu biletu, główne obowiązki personelu obsługującego pociąg oraz informacje wyświetlane na tablicach odjazdów i przyjazdów. Dzięki interaktywnym zadaniom nauczyły się prawidłowego zachowania na torach kolejowych, poznały znaki drogowe stawiane przed przejazdami kolejowymi oraz piktogramy, które można zobaczyć na dworcach i peronach. Uczniowie przypomnieli sobie również numery alarmowe. Na zakończenie zajęć zostało przeprowadzone doświadczenie, dzięki któremu dzieci dowiedziały się, dlaczego należy nosić odblaski. Po skończonej lekcji uczniowie otrzymali upominki z elementami odblaskowymi, po czym wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Małgorzata Stachoń