Ogólnopolski Turniej BRD

Za nami finał wojewódzki XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się 9 maja 2023 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mikluszowicach, w powiecie bocheńskim.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji  i rekreacji.

W turnieju udział wzięli uczniowie - zwycięzcy eliminacji powiatowych ze wszystkich regionów naszego województwa. W sumie wystartowały 22 czteroosobowe drużyny  w kategorii grupy I – młodszej. Powiat tatrzański reprezentowała drużyna z naszej szkoły: Zofia Andrzejewska 5a, Karolina Łacniak 5b, Jan Kowalczyk 5b i Marcel Babiarz 5b.

Podczas turnieju rozgrywane były następujące konkurencje:

  1. Test z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań.
  2. Jazda rowerem po torze przeszkód – konkurencja polegała na bezbłędnym pokonaniu rowerowego toru przeszkód.
  3. Jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego – konkurencja polegała na przejechaniu przez miasteczko zgodnie z przepisami ruchu drogowego, zaliczając punkty kontrolne.
  4. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po zaciętej rywalizacji ostatecznie zdobyliśmy 8. miejsce i już myślimy o przygotowywaniu się do turnieju w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy wszystkim za pomoc oraz wsparcie merytoryczne i techniczne.

 

Koordynatorzy