Spotkanie z Twórcą Ludowym

W dniu 24.05.2023 roku o godz. 9.50 dzieci z grup „Motylki”, „Pszczółki” i „Biedronki” miały przyjemność spotkać się z dyrektorem Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” - Panem Bartłomiejem Koszarkiem. Spotkanie miało na celu zapoznanie z  tradycją i dziedzictwem kulturowym własnej wsi, kształtowanie u dzieci poczucia przynależności do danego miejsca, historii, kultury i ludzi związanych z regionem, w którym się urodzili i dorastają oraz ukazanie piękna sztuki ludowej: tańca, muzyki, stroju.

Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z instrumentami muzycznymi takimi jak dudy, złóbcoki, trąbita, drumla, róg pasterski, piscołki, dwonki, a także z przyśpiewkami góralskimi oraz strojem ludowym. Miały możliwość spróbowania swoich sił w graniu na rogu, pokazie umiejętności swoich talentów w tańcu góralskim oraz zaprezentowaniu śpiewu. Wspólnie nauczyliśmy się fragmentu śpiewki pt. „Marsz Podhalański”. Spotkanie zaliczam do bardzo udanych.

Małgorzata Molitorys – Sperka