Wyjazd do Warszawy na finał programu TalentowiSKO

Miło nam poinformować, że nasza Szkolna Kasa Oszczędności zajęła I miejsce w etapie regionalnym konkursu „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” w ramach programu TalentowiSKO. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężna na rozwój SKO, a ponadto mogliśmy wziąć udział w uroczystej gali wręczenia nagród w Warszawie.

Do stolicy wybrałyśmy się 15 czerwca 2023 roku. W wyjeździe wzięły udział cztery uczennice z klasy III, opiekunki SKO – pani Małgorzata Matys i pani Maria Bryja oraz przedstawicielka Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA – pani Elżbieta Hodorowicz – Salach.

            Po uroczystej gali wręczenia nagród udałyśmy się piętrowym autobusem do Teatru „Syrena” na bardzo interesujące warsztaty teatralne. Ponadto podczas pobytu w Warszawie mogłyśmy z daleka podziwiać Pałac Kultury i Nauki, Varso Tower oraz Stadion Narodowy. Zwiedziłyśmy teren wokół Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie ustawiono Mur Pamięci, na którym wciąż dopisywane są nazwiska powstańców. Ponadto mogłyśmy tam podziwiać pojazd pancerny „Kubuś”, wykorzystywany do walk w czasie powstania. Na zakończenie udanego wyjazdu zrobiłyśmy sobie pamiątkowe zdjęcia pod Pomnikiem Syrenki Warszawskiej.

 

Małgorzata Matys, Maria Bryja