Wycieczka do Teatru Lalek ,,Rabcio”

12 czerwca ,,Motylki”, „Pszczółki” oraz ” Biedronki”  wybrały się na wycieczkę do Rabki, a konkretnie do Teatru Lalek ,,Rabcio” w celu obejrzeniu spektaklu pt. ,,Miś Tymoteusz”. Jak sama nazwa wskazuje, głównym bohaterem sztuki jest Tymoteusz –osamotniony miś, poszukujący bliskiej przyjaźni.

Pewnego dnia jego marzenie niemalże się spełniło, miś odnalazł bezdomnego  pieska, z którym mógł się zaprzyjaźnić, ale problem tkwił w tym, iż rodzice Tymoteusza nie przepadali za psami i nie chcieli wyrazić zgody na przygarnięcie zwierzęcia. Wydawać się mogło, że piesek nie będzie mógł zamieszkać z Tymoteuszem, dopóki nie wydarzyła się pewna historia, w której to właśnie pies bohatersko przepędził nocą lisa - złodzieja i uratował rodzinę. Cała sprawa przybrała inny obrót. Rodzice misia nie tylko przekonali się do bohaterskiej postawy zwierzęcia, ale też pozwolili Tymoteuszowi przygarnąć pieska i od tej chwili miś był najszczęśliwszy na świecie. Już nie czuł się samotny, ponieważ w psie odnalazł wymarzonego przyjaciela.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły każdy ruch misiowej rodziny na scenie. Sztuka bardzo się podobała, widać to było po zadowolonych minach przedszkolaków. Po obejrzeniu spektaklu można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z rekwizytami, które ozdabiają wnętrze teatru, po czym wszyscy udali się do Parku Zdrojowego na plac zabaw. Zmęczone, pełne wrażeń, ale zadowolone przedszkolaki powróciły szczęśliwie do Bukowiny.

 

Anna Burkat, Irena Mąka, Alicja Szyszka