Wspomnienie z wyprawy na Maciejową i do Gorczańskiej Pasieki Edukacyjnej

1 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 2a i 2b udali się na wycieczkę do Rabki. Pierwszym celem było Schronisko PTTK na Maciejowej, które zlokalizowane jest na południowy-wschód od Rabki-Zdroju. Z tarasu schroniska roztacza się piękny widok na Tatry, Babią Górę i Rabkę-Zdrój.

Następnym punktem wycieczki były zajęcia w Pasiece Edukacyjnej na Krzywoniu - warsztaty miodobrania, robienie świeczek z wosku oraz zdobywanie wiedzy o pszczołach. Dzieci przeżyły bardzo ciekawą przygodę z pszczołami. Państwo Szewczukowie, pszczelarze, opowiadali o tym, czym na co dzień zajmują się pracowite pszczoły. Królowa matka, pszczoły, robotnice i trutnie leniuszki to tylko niektórzy z wielu bohaterów pszczelich opowieści. Dzieci razem z pszczelarzem odkrywały tajemnice kryjące się w ciemnym ulu, a nawet trzymały w rękach trutnie. Teraz wiedzą, że nie muszą się ich bać. Uczniowie uczestniczyli w smakowej podróży dzięki degustacji miodów i wąchaniu naturalnego pszczelego wosku. Przymierzali specjalny pszczelarski strój. W ramach warsztatów każde dziecko wykonało świeczkę z węzy pszczelej. Na koniec chętni dokonali zakupu dobrodziejstw tego miejsca i wyposażyli się w zapas miodu. Końcowym elementem spotkania była zabawa na pobliskim terenie rekreacyjnym.

Małgorzata Stachoń, Lucyna Gera