Wycieczka klas 3a i 3b do Wieliczki

26 września 2023 roku klasy 3a i 3b wybrały się na wycieczkę do Wieliczki w celu poznania wyjątkowego miejsca, historii i dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Kopalnia Soli „Wieliczka” to jeden z najcenniejszych zabytków wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Uczniowie, zwiedzając kopalnię, podążyli trasą „Śladami legend”, podziwiali piękne komory, kaplice z rzeźbami solnymi, w tym najpiękniejszą Kaplicę św. Kingi, zobaczyli także maszyny i sprzęt górniczy. Podczas wędrówki podziemną trasą poznali legendę o księżnej Kindze, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię, a także usłyszeli kompozycję Fryderyka Chopina, towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad jednym z jezior solnych.

Na trasie spotkali również Skarbnika - ducha kopalni, który przygotował dla uczniów zabawy i konkursy. Po odwiedzinach u Skarbnika na dzieci czekał pyszny obiad w podziemnej restauracji. Na zakończenie był czas na zakup pamiątek.

Małgorzata Stachoń, Lucyna Gera