XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

27 września 2023 roku o godzinie 13.00 w naszej szkole został przeprowadzony etap szkolny XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Celem konkursu jest nie tylko doskonalenie poprawnej pisowni polskiej, ale także popularyzacja wiedzy na temat kultury i historii narodowej.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas IV-VI zmierzyli się z dyktandem dotyczącym tatrzańskich kurierów, którzy działali podczas II wojny światowej jako konspiracyjni łącznicy między okupowaną Polską a rządem na emigracji. Natomiast tematyka dyktanda dla uczniów klas VII-VIII dotyczyła plakatów propagandowych zagrzewających do walki o niepodległość.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z klas IV-VI oraz 7 uczniów z klas VII-VIII. Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII, Jakub Trzop, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy mu dalszych sukcesów.

Barbara Kujawska, Beata Koszut, Maria Bryja