Konkurs Recytatorski „Wiersze Juliana Tuwima”

31 października 2023 roku w bibliotece szkolnej odbył się  Konkurs Recytatorski pt.  „Wiersze Juliana Tuwima”. Głównym celem konkursu była: popularyzacja twórczości Juliana Tuwima, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W konkursie wzięło udział 56 uczniów z klas 0-III oraz 18 przedszkolaków. Na ocenę miały wpływ następujące elementy: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, prawidłowa artykulacja, dykcja i emisja głosu, odpowiednia interpretacja tekstu, ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, strój, rekwizyty).

Zgromadzona publiczność nagrodziła wszystkich występujących brawami. Laureatów i osoby wyróżnione w konkursie uhonorowano dyplomami i nagrodami, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy - podziękowania za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

 

Anna Toporek, Anna Liptak