Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W naszej szkole 10 listopada 2023 roku odbyła się  akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystym apelu, który rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, dyrekcja oraz nauczyciele. Uczniowie klasy 3a i 3b przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze.

11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy Polska stała się samodzielnym państwem. Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją patriotyzmu. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za piękną uroczystość, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

Akademię przygotowały pani Lucyna Gera i pani Małgorzata Stachoń, we współpracy z panią Małgorzatą Budz – taniec oraz panią Izabelą Czepielik – dekoracje.