Gminne Konkursy o Jadwidze Zamoyskiej – rozdanie nagród

19 listopada 2023 roku w Zakopanem odbyło się rozdanie nagród zdobytych przez uczniów w gminnych konkursach organizowanych przez Szkołę Podstawową w Brzegach. Były one związane z życiem i działalnością Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tych konkursach i zajęli wysokie miejsca.

W KONKURSIE POETYCKIM „Strofy o niewieście mężnej – Jadwidze z Działyńskich Zamoyskiej” zadaniem uczniów było napisanie wiersza na temat życia i działalności pani Jadwigi. W tym konkursie nagrodzone zostały:

EMILIA PAWLIKOWSKA – I miejsce w kategorii klas IV-VI;

IWONA CIKOWSKA – II miejsce w kategorii klas IV-VI;

JULIA PRADZIAD – I miejsce w kategorii klas VII-VIII.

W KONKURSIE PLASTYCZNYM należało wykonać pracę plastyczną związaną z życiem i działalnością Jadwigi Zamoyskiej – patronki roku 2023. W tym konkursie nasi uczniowie również zajęli wysokie miejsca:

MARIA WITKOWSKA – I miejsce w kategorii klas VII-VIII;

JAN KOWALCZYK – II miejsce w kategorii klas IV-VI;

KARINA BARAN – wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII;

MAJA CHOWANIEC – wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII;

WIKTORIA MIGIEL – wyróżnienie w kategorii klas IV-VI;

ZOFIA ANDRZEJEWSKA – wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy im kolejnych sukcesów literackich i plastycznych.

Dorota Sztokfisz, Beata Koszut, Maria Bryja