Smaki Afryki

Na języku polskim uczniowie klas V realizowali projekt edukacyjny związany z powieścią Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”. Uczniowie, zainspirowani przygodami Stasia i Nel,  odkrywali smaki Afryki. Poszukiwali informacji na temat egzotycznych roślin i zwierząt, warunków klimatycznych, rdzennej ludności Afryki oraz odbyli wycieczkę online wzdłuż Nilu w poszukiwaniu owoców i warzyw, którymi żywi się mieszkańcy Afryki.

Praca nad projektem trwała miesiąc. Uczniowie pracowali w grupach zadaniowych, a efekty swoich poszukiwań i pracy zaprezentowali podczas lekcji języka polskiego, na której gotowali i przygotowywali afrykańskie potrawy. W ten sposób piątoklasiści, chociaż na chwilę, mieli okazję przenieść się w niezwykły świat bohaterów lektury, czerpiąc z tego radość i satysfakcję.

Nauczyciel: Beata Koszut