„W świecie istot zamieszkujących Śródziemie” – projekt edukacyjny

W listopadzie uczniowie klasy VIa realizowali międzyprzedmiotowy projekt edukacyjny związany z lekturą „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Dotyczył on istot i bohaterów zamieszkujących Śródziemie – krainę stworzoną przez Tolkiena w jego powieści.

W czasie lekcji języka polskiego uczniowie wykonywali plakaty na temat stworzeń zamieszkujących ten fantastyczny świat. Były to: hobbity, krasnoludy, gobliny, trolle, elfy, smoki. Szóstoklasiści opisywali ich wygląd, miejsce zamieszkania, cechy charakteru, sposób zachowania, słabe i mocne strony. Druga część projektu odbyła się na lekcji informatyki. Uczniowie w Generatorze Postaci stworzyli kartę jednego, wybranego przez siebie bohatera powieści. Dzięki tym działaniom szóstoklasiści bardzo dobrze poznali postacie opisane w utworze „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, a także poszerzyli swoje umiejętności informatyczne.

Maria Bryja, Michał Lichosyt - Ogrodny