Dzień Jeża w starszych grupach przedszkolnych

10 listopada 2023 roku grupy przedszkolne 0a, 0b oraz  Biedronki obchodziły Dzień Jeża. Dla uczczenia pamięci tego sympatycznego zwierzątka przygotowano szereg atrakcji.

Początkowo dzieci zapoznały się z ciekawostkami na temat życia jeży, obejrzały filmiki edukacyjne, książki przyrodnicze, z których dowiedziały się, że ludzie też stanowią zagrożenie dla tych kolczastych przyjaciół. Następnie przedszkolaki wzięły udział w licznych konkurencjach ruchowych, naśladując poruszanie się jeży.

Podsumowaniem tego dnia było wykonanie w każdej grupie pracy plastycznej. Kreatywne prace starszych grup przedszkolnych z widniejącym na nich ,,kolczatkiem” można podziwiać na wystawie na korytarzu szkolnym obok sal.

Irena Mąka