Wycieczka klas siódmych i ósmych do Tyńca i Krakowa

We wtorek, 12 grudnia 2023 roku, uczniowie klas VIIa, VIIb i VIII wybrali się na wycieczkę do Krakowa.

          Zwiedzanie rozpoczęli od położonego niedaleko Krakowa Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Uczniowie wzięli tam udział w warsztatach „W klasztornych murach”. Rozwiązując różnorodne zadania, poznali życie mnichów oraz wygląd klasztoru.

         Następnie udali się do znajdującego się w Krakowie Muzeum Armii Krajowej. Uczniowie nie tylko zwiedzili muzeum, ale wzięli również udział w warsztatach. Jedna grupa dowiedziała się, jak wyglądały święta Bożego Narodzenia podczas okupacji i wykonała piękne ozdoby świąteczne. Pozostała część uczniów wzięła udział w grze terenowej „Zostań asem wywiadu”.

          Ostatnim punktem naszej wycieczki było Centrum Edukacji Lotniczej znajdujące się na lotnisku w Balicach. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Odwiedzili również wraz z instruktorem taras widokowy. Najbardziej aktywni uczestnicy zajęć mogli skorzystać z symulatora lotu.

          Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji i nauczyli się przydatnych umiejętności. Nie zabrakło również czasu na wspólne zdjęcie pod krakowską choinką oraz wizytę w McDonald’s.

 

Maria Bryja, Beata Koszut, Anna Jezierczak