Projekt „ABC Małego Konsumenta”

Grudzień to nie tylko czas przygotowań świątecznych. W tym roku szkolnym dla naszych zerówek to również czas realizacji nowego projektu dotyczącego konsumpcji. Nawet już najmłodsze dzieci są konsumentami. W towarzystwie rodziców zdobywają pierwsze doświadczenia przy zakupie produktów i usług. W naszej szkole dzieci również od najmłodszych lat uczą się świadomego podejmowania decyzji dotyczących zakupów podczas wizyt w sklepiku szkolnym.

W czasie realizacji projektu dzieci rozwijały kompetencje konsumenckie oraz poznały przysługujące im prawa i obowiązki. Projekt „ABC Małego Konsumenta” łączy ze sobą elementy tradycyjnych zajęć przedszkolnych z nowoczesnymi narzędziami edukacyjnymi. Nasi podopieczni bardzo chętnie uczestniczyli w warsztatach i dobrze bawili się podczas zorganizowanych gier i zabaw, a zdobyta wiedza z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Po zakończonych zajęciach dzieci otrzymały dyplom „Małego Konsumenta” oraz upominek w postaci notesika z listą zakupów.

Agnieszka Koszarek, Małgorzata Matys