Grudniowe spotkania z wartościami, pięknym słowem i dobrymi manierami

6 grudnia uczniowie klas 1 – 3 wzięli udział w spotkaniu z panią Lidią Miś- pisarką książek dla dzieci. Pani Lidia Miś przybliżyła młodym czytelnikom warsztat pisarski, opowiedziała o tym, skąd czerpie inspiracje i unaoczniła, że pisarze, utalentowani ludzie są wśród nas. Ciepłe słowa, które skierowała do uczniów, spotkały się z zainteresowaniem słuchaczy i mamy nadzieję, że zaprocentują w przyszłości stawianiem w życiu na to, co naprawdę ważne.

14 grudnia uczniowie klas 4 – 5 uczestniczyli w spotkaniu z ks. prof. Januszem Stańczukiem. Ksiądz przeprowadził swoich słuchaczy po tajnikach dobrych manier. Uczniowie mieli okazję posłuchać, zobaczyć, potrenować podstawowe zasady savoir – vivre’u. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem młodych odbiorców, dotyczyło bowiem codziennych sytuacji szkolnych i domowych.

Spotkania z autorami były możliwe dzięki życzliwości Fundacji Talitha Cum, która pokryła koszty honorariów i zakwaterowania naszych gości, za co bardzo dziękujemy.

Barbara Kujawska