Wigilia w starszych grupach przedszkolnych

Jest taki wyjątkowy dzień w roku, w którym zatrzymuje się czas, a my wszyscy jesteśmy dla siebie mili, życzliwi i dobrzy. To wigilia. W każdej katolickiej rodzinie wieczerzą wigilijną rozpoczyna się największe świętowanie Narodzenia Jezusa. Namiastkę prawdziwej, rodzinnej wigilii przenieśliśmy do przedszkola, by móc wczuć się w atmosferę ważnego wydarzenia z Betlejem.

19 grudnia  2023 roku pięknie ubrane przedszkolaki z oddziałów 0a, 0b i Biedronek  usiadły wraz z paniami w jednej sali przy świątecznie przystrojonym stole. Wigilię rozpoczęliśmy wspólną modlitwą i odczytaniem fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa. Następnie każdy wziął do ręki biały opłatek, by móc podzielić się nim z drugą osobą i złożyć najlepsze życzenia. Później już wszyscy częstowali się tym, co było na stole. Na zakończenie śpiewaliśmy piękne polskie kolędy.

Irena Mąka, Alicja Szyszka, Małgorzata Matys