Szkolne jasełka

Okres Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość do większej wzajemnej życzliwości. W tym czasie zapominamy o wszelkich sporach i kłótniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, uczniowie klas drugich wystawili jasełka bożonarodzeniowe na scenie Bukowiańskiego Centrum Kultury.

W dniu 22 grudnia 2023 roku społeczność szkolna zebrała się w Domu Ludowym, aby po raz kolejny móc przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów i diabełków przeplatana była tańcami, kolędami i pastorałkami. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe.

Iwona Hełdak, Elżbieta Lichaj