Salon piękności w klasie IIb

Dnia 12 grudnia 2023 roku klasę IIb odwiedził niezwykły gość. Była nim pani Katarzyna Gdula, która jest magistrem odnowy biologicznej i technikiem usług kosmetycznych, właścicielką salonu urody, a prywatnie mamą Igi. Wraz z naszym gościem dotarły do nas stylistki fryzur. Pani Kasia zapoznała dzieci ze specyfiką wykonywanego przez siebie zawodu. Dzieci dowiedziały się, że kosmetyczka to osoba pracująca w gabinecie kosmetycznym, mająca uprawnienia do wykonywania zawodu. Atutem tego zawodu jest znajomość preparatów kosmetycznych, ich składu, zastosowania i działania. Do kompetencji kosmetyczki należy wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej.

Pani Kasia uświadomiła dzieciom, jak należy dbać o higienę skóry już od najmłodszych lat, by była piękna i zdrowa. Uwagę skupiła na diecie, która ma wpływ na zdrowie nie tylko skóry, ale całego organizmu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przekazywanych wiadomości, po czym zadawały pytania. Nasz gość pokazał dzieciom przybory, które wykorzystuje w codziennej pracy. Dzieci miały możliwość wykonania peelingu rąk. Zabiegi te dały im możliwość poczucia się jak w prawdziwym gabinecie kosmetycznym. W ramach spotkania odbył się również pokaz stylizacji włosów. Panie fryzjerki zrobiły „nowe” fryzury wszystkim dziewczynkom i chłopcom z naszej klasy. Nie obyło się bez omówienia częstotliwości mycia i sposobów dbania o włosy. 

Nasi goście podkreślili również znaczenie zdobywania wiedzy oraz przydatność w dorosłym życiu doskonalenia umiejętności językowych. Serdecznie dziękujemy za miłą i niezapomniana wizytę. 

 

Elżbieta Lichaj