„Kreatywna moc wyobraźni”

W grudniu 2023 roku aż 12 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Konkursie Literacko – Plastycznym „Kreatywna moc wyobraźni” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zakopanem. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania na dowolny temat i zilustrowanie go pracą plastyczną.

Uczennica klasy IVb, Adrianna Strzęboszewska, zdobyła w tym konkursie I miejsce za swoje opowiadanie pt. „Jak pies z kotem”, zaś Iwona Cikowska z klasy VIa otrzymała wyróżnienie za opowiadanie „Ostatnia podróż”. Ponadto w konkursie wzięli również udział następujący uczniowie: Edyta Orłowska (IVb), Kamil Harnik (IVb), Wojciech Stasik (IVb), Aleksander Baran (Vb), Iga Strzęboszewska (VIa), Justyna Jarząbek (VIa), Aleksandra Sarna (VIa), Wanda Dziedzic (VIb), Jan Kowalczyk (VIb) i Karina Baran (VIIb). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Nagrodą dla uczniów był również wyjazd do Biblioteki Pedagogicznej w Zakopanem na warsztaty „Kreatywne zabawy słowem”, na które zaproszona została cała klasa IVb oraz wszyscy uczestnicy konkursu. Do biblioteki udaliśmy się 26 stycznia 2024 roku. Dzięki warsztatom dzieci mogły rozwinąć umiejętność twórczego myślenia oraz przekonać się, że pisanie tekstów jest bardzo proste i daje mnóstwo zabawy. Uczniowie świetnie poradzili sobie z przygotowanymi przez panie bibliotekarki zagadkami na temat utworów literackich, a później wspólnie układali ciekawe i zabawne opowiadania. Na końcu odbyło się wręczenie nagród i dyplomów.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom konkursu. Zachęcamy wszystkich do rozwijania swojej kreatywności i brania udziału w konkursach literackich.

 

Maria Bryja, Beata Koszut