Spektakl teatralny ,,Zimowa przygoda”

28 listopada 2023 roku przedszkolaki z grup: ,, Motylki”, ,,Pszczółki”, ,, Biedronki” oraz 0a i 0b udały się do Teatru Lalek ,,Rabcio” w Rabce –Zdroju. Już sama podróż autokarem sprawiła dzieciom radość, bo dla niektórych była to pierwsza taka wycieczka dużym środkiem transportu.

Na miejscu przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny pt. ,,Zimowa przygoda”. Sztuka przedstawia perypetie zrobionego z włóczki bałwanka, który powstał z inicjatywy rozweselonych dzieci. Stenia, Zosia i Jurek przyczepili bałwankowi serce, dzięki czemu ożył. Bałwanek przeżył mnóstwo przygód: został potrącony przez motocykl dziadka, stracił nos, uczył się gry w szkole muzycznej, a na końcu podarował serduszko niegrzecznemu koledze - Pawełkowi. Dziadek stronił od zabaw dzieci. Najpierw przepędził bałwanka pod nieobecność wnuków, a potem czyścił ulubiony motocykl. Babcia z kolei zajmowała się robieniem wełnianych ubrań na drutach na zimę, bo w końcu za oknem już spadł pierwszy śnieg. Cała historia kończy się przyjemną zabawą, w którą angażuje się również dziadek.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały spektakl, a potem jeszcze obejrzały wystrój teatralnego korytarza. Następnie zjadły przekąski i zadowolone wsiadły do autokaru. Po powrocie do przedszkola z uśmiechem dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Irena Mąka