,,Warsztaty świąteczne”

18 i 19 grudnia w szkole odbyły się zorganizowane przez rodziców warsztaty świąteczne, w których miały okazję uczestniczyć przedszkolaki z grupy Biedronki, Pszczółki, Motylki oraz oddziału 0a. Była to wspaniała przygoda, gdyż dzieci samodzielnie mogły wykonać świąteczne dekoracje w postaci pięknych drewnianych ramek z oświetleniem lub świątecznych wianków.  

Warsztaty poprowadziła ekipa z ,,Chaty przygody” z Nowego Targu, która od podstaw pokazywała wszystkim, w jaki sposób krok po kroku wykonać takie dzieło. Nie zabrakło kreatywności, gdyż materiałów było na tyle dużo, że każdy mógł sobie komponować dekorację według własnych upodobań. W ramce można było umieścić zwierzątka leśne z drewnianych klepek, zielony mech, kolorowe ozdóbki w postaci koralików czy też  cekinów, a całość owijano diodowymi miniaturowymi lampkami zasilanymi bateriami. Każda świąteczna ozdoba była zjawiskowa i na warsztatach nikt się nie nudził.

Tego dnia dzieci zabrały własnoręcznie wykonane kompozycje do domu i przyozdobiły nimi kąciki. Taka pamiątka z pewnością posłuży im na długi czas.

 

Irena Mąka, Małgorzata Matys