Projekt w ramach programu eTwinning

W grudniu i styczniu uczniowie klas trzecich wzięli udział w projekcie „EuropeanChristmasCookbook”. Międzynarodowy projekt realizowany był wspólnie z uczniami ze Słowacji i polegał na wykonaniu szeregu działań wokół tematyki Bożego Narodzenia. Projekt odbył się dzięki  Europejskiej Platformie Edukacji Szkolnej.

W ramach prezentacji szkoły uczniowie wzięli udział w nagraniu filmiku z użyciem drona. Ponadto przygotowali świąteczne przepisy, które zostały zapisane za pomocą aplikacji Bookcreator, następnie udekorowali świąteczne pierniczki oraz wykonali okolicznościowe kartki dla koleżanek i kolegów ze Słowacji. Jednocześnie słowaccy partnerzy przysłali naszym uczniom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które dotarły do Bukowiny wraz ze słowackimi pierniczkami. Następnie uczniowie odbyli spotkanie online z kolegami i koleżankami z partnerskiej szkoły, podczas którego wzajemnie opowiedzieli sobie o ulubionym jedzeniu.

W projekcie wykorzystano narzędzia TIK oraz sprzęt i urządzenia zakupione w ramach projektów: NEDDS,  Laboratoria Przyszłości oraz Małopolska Tarcza Humanitarna.

 

Iwona Walas