„Poznajemy naszych rodziców” – spotkanie z panią adwokat

7 stycznia 2024 roku w ramach projektu „Poznajemy naszych rodziców” zaprosiliśmy do naszej szkoły panią Beatę Rozmus. Pani Beata z zawodu jest adwokatem, a prywatnie to mama uczennicy naszej klasy, Oli. Pani adwokat zdradziła uczniom tajniki pracy sądu, opowiedziała o swoim zawodzie oraz o zadaniach innych pracowników sądowych. Uczniowie poznali pracę sędziego oraz adwokata. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć i przymierzyć togę - strój, który zakłada się podczas rozprawy sądowej.

Mama Oli przeczytała dzieciom bajkę „Leśne sprawy Misia Adwokata”, która przybliżyła im ten zawód. Z bajki najmłodsi czytelnicy dowiedzieli się, jakimi sprawami adwokaci zajmują się na co dzień, jak wygląda ich praca i gdzie ją wykonują. Uczniowie otrzymali również kolorowanki z głównym bohaterem opowiadania i jego przyjaciółmi.

Dzieci zareagowały na spotkania z entuzjazmem, zadawały trafne pytania i świetnie zaliczyły test wiedzy przygotowany przez panią Beatę. Serdecznie dziękujemy za udane spotkanie. 😊

 

Elżbieta Lichaj i uczniowie klasy 2b