Mobilne Planetarium w naszej szkole

Na początku grudnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w niezapomnianej lekcji astronomii, a to wszystko dzięki wizycie Mobilnego Planetarium. Prowadzący zajęcia w rewelacyjny sposób przekazali wiedzę dostosowaną do wieku poszczególnych grup.

Pod ogromną kopułą namiotu, przy wykorzystaniu technik multimedialnych oraz audiowizualnych nasi uczniowie podziwiali rozgwieżdżone niebo oraz przyswajali wiedzę o kosmosie.  Dowiedzieli się wielu ciekawostek o gwiazdach, planetach, Układzie Słonecznym, Drodze Mlecznej. Starsi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat historii podboju kosmosu i wypraw na Księżyc.

Wszyscy uczestnicy pokazów byli zachwyceni i z pewnością od tej pory z większym zainteresowaniem oraz świadomością będą obserwować wieczorami rozgwieżdżone niebo.