Z wizytą w Banku Spółdzielczym Ziem Górskich KARPATIA

W marcu dzieci z klasy 0a wybrały się w odwiedziny do pobliskiego banku. Podczas spotkania pani Elżbieta Hodorowicz – Salach, Dyrektor I Oddziału, oprowadziła nas po banku oraz opowiedziała, na czym polega praca w nim, co to jest konto bankowe i kto może je założyć, a także jakie produkty oferuje bank swoim klientom.

Dzieci dowiedziały się, jak można oszczędzać pieniądze już od najmłodszych lat, zaczynając swoją przygodę z oszczędzaniem w Szkolnej Kasie Oszczędności, która prężnie działa w naszej szkole. Wiele radości sprawiło im sprawdzanie ukrytych znaków wodnych na banknotach oraz przeliczanie pieniędzy za pomocą liczarki. Duże zainteresowanie wywołał pokaz różnych banknotów obcych walut. Podczas rozmowy dzieci miały możliwość zadawania pytań. Na koniec spotkania otrzymały drobne upominki i coś słodkiego.

Na pytanie: „Kto z Was chciałby zostać pracownikiem banku?” dzieci podnosiły ręce do góry i licznie odpowiadały, że one w przyszłości chciałyby pracować w tym miejscu.  Serdecznie dziękujemy pani Elżbiecie za poświęcony czas oraz miłe spotkanie.

 

M. Matys