Aktualności ze świetlicy - luty

W lutym mieliśmy tylko dwa tygodnie nauki szkolnej, ale staraliśmy się wykorzystać je jak najlepiej. W ramach naszego całorocznego projektu „Świetliczaki na tropie przysłów” poznaliśmy rozmaite zachowania i zabawy podwórkowe z różnych stron świata, m.in. pakistańską zabawę Rangoli, której efekty można zobaczyć na zdjęciach.

Stworzyliśmy również świetlicową szkatułkę szczęścia z pozytywnymi myślami do losowania między sobą na każdy dzień. Mieliśmy także warsztaty plastycznie - tym razem dzieci uczyły się robić przepiękne kwiatki z bibuły, które mogą być wykorzystane do dekoracji palm wielkanocnych. Jedną z większych niespodzianek dla naszych świetliczaków była piaskownica z piaskiem kinetycznym. Dzięki najnowszej technologii dzieci zapoznały się nie tylko z właściwościami piasku kinetycznego, ale również mogły sprawdzić, jak zmienia się ukształtowanie terenu, poeksperymentować oraz pobawić się w archeologów.

Joanna Krzysztofiak