Projekt profilaktyczny „Trzymaj formę” w klasie VIIb

„Trzymaj formę” to program profilaktyczny, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej. Klasa VIIb zrealizowała ten projekt w ramach lekcji z wychowawcą.

    Uczniowie rozpoczęli realizację tego projektu od wykonania w grupach plakatu przedstawiającego Talerz Zdrowego Żywienia. Dzięki temu nabyli wiedzę na temat proporcji poszczególnych grup produktów w optymalnie zbilansowanej diecie. W czasie kolejnych lekcji zapoznali się z informacjami na temat zaburzeń odżywiania takich jak: nadwaga, otyłość, bulimia, anoreksja. Dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat witamin. Nauczyli się rozkodowywać informacje zawarte na etykietach produktów spożywczych. Zapoznali się również z pracą dietetyka oraz trenera personalnego.

    Podsumowaniem projektu było wspólne, zdrowe śniadanie. Uczniowie przynieśli z domu potrzebne produkty, wśród których królowały warzywa i owoce. Po przygotowaniu posiłku siódmoklasiści zasiedli do stołu. Takie zdrowe śniadanie skonsumowane w miłej atmosferze wszystkim bardzo smakowało.

 

Maria Bryja