Na sportowo cały rok - wyjazdy na lodowisko

Tegoroczna zima - choć krótka i mało mroźna, obfitowała w wiele atrakcji dla uczniów naszej szkoły. Niewątpliwie jedną z nich były wyjazdy na lodowisko, które miały na celu naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach. Uczniowie nie tylko zdobyli nowe umiejętności, ale poznali także infrastrukturę sąsiednich miejscowości, bowiem szkolenia odbywały się na tafli lodowej w Zakopanem i Białce Tatrzańskiej.

Każde dziecko z klas od 1 do 8 Szkoły Podstawowej mogło wziąć udział w tych zajęciach, tym bardziej, że okazji było kilka - łącznie odbyły się cztery wyjazdy z podziałem dla uczniów z klas od 1 do 3 oraz tych starszych: od 4 do 8. Warto podkreślić, że całe przedsięwzięcie zostało dofinansowane przez niezastąpioną Radę Rodziców, dzięki której dzieci miały zapewniony bezpłatny transport na lodowisko.

Ogromnie cieszy fakt, że tak wiele dzieci skorzystało z tej możliwości. Prawie 100 zadowolonych i uśmiechniętych uczniów założyło w tym sezonie łyżwy, niektórzy nawet po raz pierwszy, ale... mamy nadzieję, że nie ostatni. Zima już za 8 miesięcy, więc do zobaczenia na lodzie! :)

 

Małgorzata Budz