„W świecie wynalazków z Felixem, Netem i Niką” – projekt edukacyjny w klasie VIa

W marcu uczniowie klasy VIa omawiała powieść Rafała Kosika pt. „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Jest to utwór, w którym dużą rolę odgrywa nowoczesna technologia i sztuczna inteligencja. W związku z tym szóstoklasiści przystąpili do realizacji projektu związanego z tą tematyką.

Pierwszym zadaniem uczniów było wykonanie notatki prezentującej listę i opis wynalazków, które pojawiły się w powieści. Następnie układali z zakupionych w ramach programu HUMINE klocków SkriKit wybrane przez siebie nowoczesne urządzenie związane z utworem. Ostatnim zadaniem szóstoklasistów było stworzenie z różnorodnych materiałów własnych niezwykłych wynalazków i opisanie ich działania i zastosowania. Uczniowie wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą.

Na zakończenie pracy z lekturą szóstoklasiści pisali opowiadanie twórcze o spotkaniu z Felixem, Netem oraz Niką oraz o niezwykłej przygodzie w świecie wynalazków i zaawansowanych technologii. Powstały bardzo ciekawe i niezwykłe historie.

Maria Bryja