„Aslan i Biała Czarownica czyli dwa oblicza świata” – projekt edukacyjny w klasie IVb

W marcu uczniowie klasy IVb na lekcjach języka polskiego realizowali projekt edukacyjny związany z lekturą „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”.

Zadaniem czwartoklasistów było wykonanie w grupach plakatów przedstawiających lwa Aslana – symbolizującego w powieści dobro lub Białą Czarownicę – będącą symbolem zła. Uczniowie wykorzystali różnorodne materiały w celu plastycznego zobrazowania wybranej przez siebie postaci. Następnie opisali wygląd i charakter bohaterów. Na zakończenie zaprezentowali swoje plakaty na forum całej klasy.

Realizując projekt, uczniowie uczyli się twórczego myślenia, współpracy w grupie, dzielenia się obowiązkami. Doskonalili umiejętność wyszukiwania informacji w tekście i prezentowania ich swoim koleżankom i kolegom. Wszystkie grupy wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością.

Maria Bryja