Realizacja modułu III „Bądź dobry dla roślin” - projekt edukacyjny w klasie III b „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Do realizacji III modułu „Bądź dobry dla roślin” wybraliśmy bajkę Kamishibai „Opowieści z Zielonego Parku”. Uczniowie wypełniali lekturniki i rysowali głównego bohatera. Kolejne zadanie to założenie „Klasowego ogródka”. Dzieci stworzyły hodowlę ziół, rzodkiewki i groszku.

25 kwietnia 2024 roku klasa IIIb przygotowała inscenizację dla młodszych klas, w czasie której uczniowie przybliżyli problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi. Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie świata”. Klasa IIIb, wyposażona w worki i rękawice, wyruszyła na Wierchu Olczański. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbierano wiele worków pełnych odpadów.

Małgorzata Stachoń