Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej

19 kwietnia 2024 roku w bibliotece naszej szkoły odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej dla klas 0-3. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o literaturze anglojęzycznej, doskonalenie umiejętności recytatorskich, zainteresowanie poezją obcojęzyczną oraz pomoc dzieciom utalentowanym językowo i artystycznie.

Etapy szkolne zostały przeprowadzone tydzień wcześniej. Nasza szkołę reprezentowali: Bernadetta Kramarz z klasy 0b, Maja Rozmus z klasy 1b, Małgorzata Haładyna z klasy 2b oraz Małgorzata Taras z klasy 3a. W etapie gminnym wzięły udział również szkoły podstawowe i oddziały przedszkolne z Brzegów, Czarnej Góry nr 1 i nr 2, Jurgowa i Leśnicy-Gronia. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska, pana Andrzeja Pietrzyka, a uczestnicy walczyli o wspaniałe nagrody ufundowane przez sponsorów: Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska, Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej, Teatr Lalek Rabcio, Termy Bukovina oraz Super-Sam Anna Kowalczyk.

Poziom konkursu był niesamowicie wysoki. Wszyscy uczestnicy byli przygotowani perfekcyjnie, więc jury miało bardzo trudną decyzję do podjęcia. Ostatecznie przyznano następujące miejsca:

Klasy 0:

1. Sebastian Pawlica (Czarna Góra nr 1)
  2. Bernadetta Kramarz (Bukowina Tatrzańska)
  3. Kornelia Wilczek (Jurgów)

Klasy 1:

1. Maja Rozmus (Bukowina Tatrzańska)
  2. Wiktoria Sarna (Czarna Góra nr 1)
  3. Maria Maryniarczyk (Czarna Góra nr 2)

Klasy 2:

1. Nadia Rzadkosz (Leśnica)
  2. Małgorzata Haładyna (Bukowina Tatrzańska)
  3. Malwina Szołtys (Brzegi)

Klasy 3:

1. Małgorzata Taras (Bukowina Tatrzańska)
  2. Alicja Sobczak (Czarna Góra nr 1)
  3. Nikola Haniaczyk (Jurgów)

Wyróżnienie otrzymał Piotr Rocha (klasa 2, Leśnica-Groń).

Dziękujemy serdecznie wszystkim szkołom i oddziałom przedszkolnym biorącym udział w konkursie, gratulujemy uczestnikom i zapraszamy do wzięcia udziału za rok.