XXXIV Powiatowy Konkurs Ekologiczny

Za nami kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego organizowanego przez oddział LOP w Zakopanem i koło LOP naszej szkoły. Tematem tegorocznego konkursu było „70-lecie Babiogórskiego Parku Narodowego”.

7 marca 2024 roku gościliśmy zawodników z dwunastu szkół powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. Uczniowie wykazali się wiedzą dotyczącą historii BPN, znajomością flory i fauny, ochrony przyrody, a także wpływu ruchu turystycznego na przyrodę parku.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy ósmej: Karina Bubla, Adrianna Rabiasz i Anna Vorobei.

Wyniki:

I miejsce: SP w  Brzegach,

II miejsce SP w Załucznem,

III miejsce SP nr 2 w Białym Dunajcu.

Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którymi byli: Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska, Starostwo Powiatowe  w Zakopanem, LOP w Zakopanem, Stowarzyszenie „Czysta Polska” i SP w Bukowinie Tatrzańskiej. Dzięki nim wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, laureaci dostali atrakcyjne nagrody, a uczestnicy upominki.

Hanna Krzyżanowska