Piknik szkolny „Dzień Rodziny”

W niedzielę, 2 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbył się piknik szkolny „Dzień Rodziny”. Wydarzenie zostało zorganizowane  przez nauczycieli oraz Radę Rodziców przy szkole w Bukowinie Tatrzańskiej. W prace nad przygotowaniem oraz przeprowadzeniem imprezy włączyła się cała społeczność szkolna:  dzieci, uczniowie, rodzice, nauczyciele,  pracownicy oraz przyjaciele szkoły: Gmina Bukowina Tatrzańska, ks. Jan Leśniak, GS TATRY Bukowina Tatrzańska, Koło Gospodyń Wiejskich, OSP Bukowina Tatrzańska, Firma Góra Stanisław i Mariusz Kowalczyk, Stacja Narciarska Rusinski, Delikatesy „Na Klinie”, Bacówka u Janocka, Bank Spółdzielczy Ziem Górskich Karpatia, Aneta i Jacek Chowańcowie, Firma Artimar, Księgarnia „SAHO” w Bukowinie Tatrzańskiej, Agencja Reklamowa KLINGRAF Maciej Kuchta, AUTOREMO Bukowina Tatrzańska, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Policja.

Na uczestników czekała moc atrakcji, w tym kąciki tematyczne zorganizowane przez nauczycieli: gry i zabawy o tematyce regionalnej, drony, roboty oraz drukarki 3D, eksperymenty chemiczne, zadania językowe i matematyczne, pierwsza pomoc, karaoke, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, dmuchańce, warsztaty robienia pierogów i moskoli, ścianka wspinaczkowa i wiele innych.

Piknik rozpoczęła pani dyrektor Barbara Kujawska, która serdecznie powitała wszystkich gości i zaprosiła Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Księdza Proboszcza na poświęcenie nowego, szkolnego basenu. Następnie zgromadzona publiczność obejrzała występ małych artystów z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III. Pozostały czas uczestnicy spędzili na zabawach w kącikach tematycznych, rozmowach oraz smakowaniu przekąsek: kiełbasek, popcornu, waty cukrowej oraz frytek.

Zakończenie pikniku swoim występem uświetnił zespół regionalny „Mali Wiyrchowianie”.

Piknik okazał się być znakomitą imprezą. Serdeczne podziękowania składamy na ręce organizatorów.