Mistrz ortografii 2024 - Sabina Rzadkosz z klasy III i Jakub Trzop z klasy VIII na podium

7 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2024”. W konkursie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły: Amelia Majerczyk, Michał Pietrzyk, Sabina Rzadkosz, Aleksander Baran, Jędrzej Wrona, Wanda Dziedzic, Karina Baran, Paweł Sieczka oraz Jakub Trzop.

Komisja sprawdzająca prace wyłoniła „Mistrza Ortografii”, który wykazał się wiedzą językową i znajomością zasad ortograficznych, oddając bezbłędnie napisane dyktando. Okazał się nim Jakub Trzop, uczeń klasy VIII, który zajął I miejsce i uzyskał tytuł „Mistrza Ortografii”, po raz pierwszy przyznany od 10 lat. Uczennica klasy III, Sabina Rzadkosz w swojej kategorii wiekowej zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Lucyna Gera

Beata Koszut