Rajd szlakiem hrabiego Władysława Zamoyskiego

We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie szlakiem hrabiego Władysława Zamoyskiego zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzegach. 13.09.2024 roku w zmaganiach wzięli udział uczniowie z klas III i IV, natomiast 20.09.2024 roku naszą szkołę reprezentowała młodzież z klas VII i VIII.

Grę terenową rozpoczęli przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej. Tam rozdano uczniom zadania konkursowe i okolicznościowe koszulki. Na dwóch trasach zmagali się oni z zadaniami dotyczącymi życia i działalności hrabiego Zamoyskiego na terenie Zakopanego i Podhala. Za prawidłowe ich wykonanie otrzymywali „dutki”. Finał konkursu odbył się w Szkole Podstawowej w Brzegach. Drużyna składająca się z reprezentantów klas siódmych i ósmych zajęła I miejsce, natomiast młodsi uczniowie wywalczyli miejsce III. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody. Serdecznie gratulujemy.

A. Jezierczak, A. Babiarz