Oddział przygotowawczy

W naszej szkole od kwietnia uruchomione zostały oddziały przygotowawcze, do których uczęszczają dzieci z Ukrainy. Uczniowie biorą aktywny udział w życiu szkoły. Podczas akcji „Sprzątanie świata” bez wahania wzięli rękawice, worki i ochoczo ruszyli do zbierania śmieci.

W maju byliśmy razem na wycieczce w Morskim Oku, dzieci miały okazję zobaczyć nasze piękne góry z bliska. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie skorzystali z basenów w Termach Bukovina, co bardzo im się spodobało. Natomiast 6 czerwca dzieci z oddziału 4-6 wyruszyły na Wierch Przedomiański. Pogoda dopisała, więc dzieci wpadły na pomysł, aby zrobić z liści kapelusze, chroniące przed słońcem, co okazało się bardzo praktyczne. W naszych wyprawach towarzyszy nam Pani Julia Chowaniec, która pomaga nam w kontaktach z dziećmi z Ukrainy.

Wychowawcy oddziałów: Katarzyna Kowalczyk i Michał Lichosyt-Ogrodny