Święto Rodziny w kl. 3b

Jak zwykle w klasie 3b Dzień Rodziny to naprawdę huczne wydarzenie. Tegoroczne święto miało miejsce we wtorek 14 czerwca 2022 r. Zaproszeni na uroczystość rodzice i rodzeństwo mogli obejrzeć występy uczniów, którzy z zaangażowaniem zaprezentowali bajkę pt. “Śpiąca królewna i siedmiu krasnoludków”. Na scenie wystąpili wszyscy uczniowie naszej klasy, którzy dali prawdziwy aktorsko-taneczny popis. Później były kwiaty, życzenia
i słowa podziękowania dla rodziców, a przy tym, jak można się było spodziewać, wiele wzruszeń.

Dzień Rodziny to nie tylko występy, ale też naprawdę rodzinne, wspólne spędzanie czasu. Po części artystycznej dzieci częstowały rodziców przygotowanymi słodkościami. I wtedy niespodziewanie zaczął się flash mob do piosenki "A na razie rośniemy”. W ten niecodzienny sposób rozpoczęła się druga część przygotowanego spotkania, czyli pożegnanie z pierwszym etapem edukacji. Uczniowie z radością wspominali pierwsze kroki w podstawówce i zaśpiewali wymyśloną wspólnie piosenkę o naszej szkole. Konkluzja była jedna, że “najlepsza drużyna, to moja rodzina”, także ta klasowa. Nie obyło się bez wzruszeń i łez rodziców. Nic dziwnego, że tego dnia, przy tylu atrakcjach, rodzice oraz uczniowie opuszczali szkołę z niechęcią, ale i dumą.

Ja również jestem dumna z moich wychowanków. Powodzenia na dalszych szczeblach edukacji.

Elżbieta Lichaj